Rodzaj obiektu Biurowe, Fit-out, Hotelowe, Infrastrukturalne
Lokalizacja Warszawa
Inwestor HB REAVIS
Powierzchnia 230 000
Okres realizacji 2017-2022
Nasze zaangażowanie
Varso Tower będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej, a piątym w Europie.
W skład Varso Place wejdą trzy budynki: 230-metrowa wieża główna (z ażurową iglicą o wysokości 80 m) oraz dwa wieżowce boczne o wysokości 90 i 81 m. Ich całkowita powierzchnia to ok. 230 000 tys. m2, z czego 7 tys. m2 ma stanowić powierzchnia handlowo-usługowa. Wszystkie budynki będą ze sobą połączone na poziomie parterów, a cały kompleks będzie połączony z podziemną galerią dworca Warszawa Centralna. Pod obiektem znajdzie się czterokondygnacyjny parking dla ok. 1100 samochodów, 80 motocykli oraz 750 rowerów. Na wysokości 230 metrów ma powstać taras z widokiem na panoramę Warszawy, na który prowadzić będą 2 panoramiczne windy, a na 46 i 47 piętrze znajdzie się restauracja.
Varso to również jeden z największych projektów w Europie certyfikowanych w systemie WELL, oceniającym wpływ budynków na zdrowie i samopoczucie ludzi (precertyfikat otrzymały już dwa niższe budynki Varso).
Project Management zapewnia Inspekcję Nadzoru we wszystkich branżach w formule Construction Management. Nadzór zespołu pięciu Inspektorów Project Management sprawowany jest w sposób bezpośredni nad poszczególnymi Wykonawcami Prac, w specjalności konstrukcyjno–budowlanej, elektrycznej i teletechnicznej, sanitarnej i mechanicznej, a nawet, w razie potrzeby, drogowej i mostowej.
Project Management  zajmuje się również koordynacją projektowania i terminowego wykonania rysunków warsztatowych, sprawdzaniem ich w zakresie poprawności i zgodności z przepisami i wymaganiami projektu oraz nadzoruje terminowość dostaw elementów na budowę budynków Varso 1 i Varso 2.